Analizy CIBDG

Unia Europejska
Epoka:
Aktualizacja:
Odchyłka bieżącej pozycji:
1 - 10 mm
11 - 20 mm
21 - 30 mm
> 30 mm
brak bieżącego rozwiązania
brak rozwiązania od 30+ dni
Użyte oprogramowanie GAMIT v. 10.71
Obserwacje Nieredundantne podwójne różnice, kombinacja liniowa L3, pseudoodległości wykorzystane tylko do wyznaczenia poprawek zegarów oraz rozwiązania nieoznaczoności MW-WL; maska odcięcia: 3 stopnie; częstotliwość próbkowania danych: 30 sekund do czyszczenia danych, 2 minuty w analizie MNK; szum odbiornika: kody C1 i P2’ skorygowane do P1 i P2 na podstawie miesięcznych wartości opracowanych przez CODE.
Orbity CODE RAPID lub IGS RAPID (zależnie od dostępności).
Anteny satelitów Modele absolutne zgodne z IG20.atx.
Zegary satelitów Estymowane w trakcie opracowania i czyszczenia danych, wartości początkowe przyjmowane są z efemeryd pokładowych generowanych przez SOPAC, ostateczne zegary wyznaczane w oparciu o orbity i współrzędne stacji.
Anteny odbiorników Modele zgodne z IGS20.atx z uwzględnionymi kalibracjami indywidualnymi dla stacji sieci ASG-EUPOS (ASGC.atx).
Zegary odbiorników Estymowane na podstawie pseudoodległości.
Troposfera Wartości ZTD estymowane w interwale 1h, gradienty (N-S oraz E-W) wyznaczane raz dziennie. Opoźnienie troposferyczne oraz funkcje odwzorowujące z modelu VMF1 lub GPT3 (zaleznie do dostępności).
Jonosfera Efekty 1-go rzędu eliminowane przez zastosowanie kombinacji liniowej L3, efekty 2-go i 3-go rzędu modelowane na podstawie globalnych map gęstości elektronów (VTEC) oraz modelu pola geomagnetycznego IGRF2013.
Przemieszczenia pływowe Pływy Ziemi stałej: IERS 2010; pływ stały: wpływ częstotliwości zerowej uwzględniony w modelu pływowym (nie w przemieszczeniach stacji); pływ bieguna: IERS 2010, średni biegun usunięty przez trend liniowy; oceaniczny efekt pływowy: IERS 2010, przemieszczenia na podstawie amplitudy i fazy 11 głównych fal pływowych interpolowana dla każdej stacji z modelu FES2004.
Parametry orientacji Ziemi IERS Bulletin A (na podstawie USNO), dobowe i połdobowe zmiany ruchu bieguna (X,Y) oraz czasu UT1 spowodowane pływami oceanu uwzględnione zgodnie z IERS 2010; precesja zgodna z modelem IAU1976, nutacja – IAU2000.
Układ odniesienia ITRF2014 definiowany przez 41 stacji EPN z transformacją do ETRF2000.

Statystyki mocy sygnału GNSS

Poniżej prezentowane są statystyki sygnału do szumu dla wybranych sygnałów GNSS zarejestrowanych na stacjach włączonych do CIBDG. Analiza została przeprowadzona z wykorzystaniem programu G-Nut/Anubis [2.2.4] na podstawie obserwacji w formacie Rinex v.3. Mapy prezentują średnie wartości z całego dnia (po lewej) oraz odchyłkę od średniej z ostatnich 14 dni (po prawej). Kliknij na wybranę mapę aby powiększyć.

GPS

Statystyki mocy sygnału GPS S1C
Statystyki mocy sygnału GPS S2S
Statystyki mocy sygnału GPS S2W
Statystyki mocy sygnału GPS S5Q

GALILEO

Statystyki mocy sygnału GALILEO S1C
Statystyki mocy sygnału GALILEO S5Q
Statystyki mocy sygnału GALILEO S7Q
Statystyki mocy sygnału GALILEO S8Q